Projekty

Znajdą tutaj Państwo projekty, w których udział biorą nasi wychowankowie wraz z nauczycielami.
Chcemy Wam przybliżyć bogactwo działań podejmowanych dla wszechstronnego rozwoju Waszych dzieci.
W roku szkolnym 2019/2020 grupa „Liski”
bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Zdrowo jem, więcej wiem!”
organizowanym przez Fundację Bank Ochrony Środowiska,
pod honorowym patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornhauser-Dudy.
Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania
oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.
Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem,
a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.
Ma także kształcić rodziców, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonać ich,
że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.
Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem" jest skierowany do uczniów i nauczycieli z zerówek i klasy I-III ze szkół podstawowych.
Trwa cały rok szkolny i jest podzielony na 3 etapy (jesień, zima, wiosna).
Grupa „Liski” pomyślnie zrealizowała zadania przewidziane w etapie jesiennym.
Na 567 ocenianych przedszkoli zajęła 17 miejsce��.
Wyniki oraz szczegółowe informacje na temat projektu można znaleźć na stronie internetowej:
Znajdziecie tam Państwo wiele ciekawych artykułów na temat zdrowego odżywiania i stylu życiu.
Zachęcamy do jej odwiedzenia!
Copyright ©2017 Przedszkole nr 5 Mysłowice, All Rights Reserved.